Media, informacje, oferty. Zapraszamy do naszego portalu społecznościowego Konsulting ESG
Jeśli potrzebujesz kompleksowych usług w zakresie ESG, nowej normy ISO 27001, ciągłości działania, NIS 2 czy Ustawy o ochronie sygnalistów, skontaktuj się z nami. To trafna decyzja.
Wzrost gospodarczy ma swoją cenę, którą płaci nasza planeta poprzez degradację środowiska naturalnego i wyczerpywanie jej zasobów.
Jak wynika z szacunków Global Footprint Network, 8 miliardów ludzi zużywa znacznie więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie naturalnie odnowić, i generuje znacznie więcej odpadów, niż planeta może wchłonąć.
Szacuje się, że przy obecnym poziomie konsumpcji zużywamy ekwiwalent 1,75 zasobów Ziemi. Mamy dług ekologiczny i społeczny. Nadmierna eksploatacja Ziemi przez ludzi poważnie osłabia zdolność przyrody do podtrzymywania życia, funkcjonowania społeczeństw i gospodarek.
Jako przedsiębiorcy musimy być odpowiedzialni. Mamy wpływ na ogromną liczbę osób, takich jak pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi. Wdrażając regulacje ESG, edukujemy i stajemy się liderami przyszłości, wykazując dojrzałe biznesowe podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.
Światowa gospodarka, w tym polskie przedsiębiorstwa (wszystkie sektory gospodarki) stoi przed wyzwaniem, jakim jest wejście na drogę zrównoważonego rozwoju. Jest to ścieżka wielowymiarowa, która oznacza zmiany systemowe, strategiczne i operacyjne. Kluczem do zmian i obszernej transformacji jest dostosowanie się do regulacji w obszarach ESG dotyczących klimatu, spraw społecznych i ładu korporacyjnego. Już teraz raportowanie ws zrównoważonego rozwoju stało się wymogiem prawnym i biznesowym.
Przedsiębiorco, nie czekaj – działaj! Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy Cię przez pełną ścieżkę, aż do etapu raportowania.
CEO JKB Konsulting
Polecamy Państwa uwadze nasze najpopularniejsze usługi. Prosimy o skorzystanie z formularza on-line, aby uzyskać więcej informacji.
Chcesz, aby Twoja firma była bardziej odpowiedzialna społecznie, środowiskowo i zarządczo? Szkolenia ESG to inwestycja w przyszłość Twojej organizacji. Dzięki nim zdobędziesz wiedzę niezbędną do wdrożenia strategii zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Dlaczego szkolenia ESG są ważne?
Czego możesz się nauczyć na szkoleniu ESG?
Rodzaje szkoleń ESG
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Akademii JKB Konsulting.
Audyt stanu obecnego w zakresie przygotowania do wdrożenia wymagań ESG to kompleksowa analiza, która pozwala organizacji ocenić, w jakim stopniu jest gotowa na implementację zasad zrównoważonego rozwoju. Dzięki audytowi można zidentyfikować mocne strony, obszary wymagające poprawy oraz określić konkretne działania, które należy podjąć, aby osiągnąć cele ESG.
Celem audytu jest:
Analiza podwójnej istotności to kluczowy element sprawozdawczości ESG, wprowadzony przez Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS – European Sustainability Reporting Standards). Polega ona na identyfikacji kwestii zrównoważonego rozwoju, które mają największy wpływ zarówno na działalność firmy, jak i na jej otoczenie społeczne i środowiskowe.
Na czym polega podwójna istotność?
Koncepcja podwójnej istotności łączy dwa kluczowe aspekty:
Oba te aspekty są równie ważne i muszą być uwzględnione przy identyfikacji istotnych kwestii ESG.
Dlaczego analiza podwójnej istotności jest ważna?
Ślad węglowy to miara całkowitej emisji gazów cieplarnianych, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio związanych z działalnością człowieka, produktu, usługi lub wydarzenia. Obliczenie śladu węglowego pozwala zrozumieć nasz wpływ na klimat i podjąć działania w celu jego zmniejszenia.
Dlaczego warto obliczać ślad węglowy?
Jak obliczyć ślad węglowy?
Obliczenie śladu węglowego może być złożonym procesem, zwłaszcza dla dużych organizacji. Istnieją jednak narzędzia i metody, które ułatwiają to zadanie.
Główne kroki obliczenia śladu węglowego:
Cele Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals, SDGs) to globalny plan działania, który został przyjęty przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ w 2015 roku. Jest to ambitny projekt, mający na celu przekształcenie naszego świata do 2030 roku, tak aby zaspokoić potrzeby obecnego pokolenia, nie kompromitując przy tym możliwości przyszłych pokoleń.
Wybór odpowiednich Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) do włączenia w strategię ESG jest kluczowym krokiem w budowaniu zrównoważonego biznesu. Pomaga firmie skoncentrować się na obszarach, które mają największy wpływ na jej działalność i interesariuszy, jednocześnie przyczyniając się do osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju.
Strategia ESG to kluczowy dokument, który określa, w jaki sposób organizacja zamierza zarządzać kwestiami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego. Stanowi nie tylko wyraz zaangażowania w zrównoważony rozwój, ale także narzędzie do zarządzania ryzykiem, budowania reputacji i tworzenia wartości długoterminowej. Strategia ESG powinna być wbudowana w ogólną strategię firmy, tworząc jeden spójny dokument.
Kluczowe elementy strategii ESG:
Plan dekarbonizacji to strategiczny dokument, który określa, w jaki sposób organizacja zamierza redukować swoje emisje gazów cieplarnianych. Jest kluczowym elementem w walce ze zmianami klimatycznymi i coraz częściej staje się wymogiem regulacyjnym oraz oczekiwaniem ze strony inwestorów i klientów.
Dlaczego plan dekarbonizacji jest ważny?
Raport ESG to dokument, który przedstawia działalność firmy w obszarze środowiskowym (Environment), społecznym (Social) i ładu korporacyjnego (Governance). Jest to swoista karta oceny, która pozwala inwestorom, klientom, pracownikom i innym interesariuszom ocenić, jak firma zarządza kwestiami związanymi ze zrównoważonym rozwojem.
Dlaczego warto sporządzać raport ESG?
Poszukujesz informacji formularza na temat naszej oferty?
Jesteśmy zwinną organizacją i słuchamy naszych Klientów. Nasze działania opisujemy zawsze w 4. prostych krokach: 1,2,3,4… sukces!
Określ potrzeby organizacji.
Określ budżet konsultingowy.
Wybierz proponowane metody.
Określ czas realizacji usług.
Wartość procentowa wyraża skalę zainteresowania usługą doradczą wśród naszych Klientów. Dane uśrednione z ostatnich 6 miesięcy.